Jõustunud hooldusreform vaevleb sünnivaludes

Autorid: Aivar Hundimägi, Olesja Lagašina • 4. juuli 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Teoreetiliselt annab hoolekandereform hooldekodu klientidele võrdsed võimalused. Praktikas pole neis aga piisavalt kohti.
Autor: Andras Kralla

Juulis käivitunud hoolekandereformiga on kohalikel omavalitustel veel palju ebakindlust ning mitmed omavalitsusjuhid on muudatuse osas kriitilised. Hooldekodude juhtide väitel on tänu reformile inimeste huvi Eestis hooldekodu koha vastu kasvanud.

Hoolekandereformi eesmärk on tagada, et hooldust vajav eakas inimene saaks oma pensioni eest koha hooldekodus ning praegu tema hooldusega tegelev lähedane vabaneks sellest kohustusest ning saaks näiteks tööle minna.

Seadus kohustab kohalikke omavalitsusi hindama inimese terviseseisundiga seotud abivajadust. Kui inimesel on suur abivajadus, ta ei saa kodus elada ja vajab järelevalvet, siis on kohalikul omavalitsusel kohustus tema hooldekodus viibimise eest tasuda.

Rakvere linnapea Triin Varek ja Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum ütlesid, et praegu on veel reformiga seoses palju ebaselget. ”Lähikuud toovad probleemid esile ja siis saab ka selgemaks, millised on kitsaskohad ja kuidas ilmsiks tulevaid probleeme peaks hakkama lahendama,” märkis Vallbaum.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!