Lääne-Virumaal hukkus liiklusõnnetuses laps

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 15. juuni 2024
Jaga lugu
Kamariku karjääris juhtunud õnnetuses hukkus 12-aastane poiss.
Autor: Politsei

Laupäeval kell 18.11 sai häirekeskus teate, et Lääne-Virumaal Väike-Maarja vallas Kamariku karjääris on juhtunud raske liiklusõnnetus, milles hukkus 12-aastane poiss.

Politseile teadaolevalt kaotas Kamariku karjääris sõiduautot Ford Maverick juhtinud 37-aastane mees sõiduki üle kontrolli ning tegi avarii, mille tulemusel rullus auto katusele. Õnnetuse tagajärjel sai raskelt viga sõidukis kaasreisijana viibinud 12-aastane poiss, kes suri sündmuskohal. Fordi roolis olnud alkoholijoobes mees sai viga, aga tema vigastused ei olnud rasked. Seni teadaolevalt olid sõidukit juhtinud mees ja autos viibinud laps turvavööga kinnitamata. Politsei pidas kinni roolis olnud 37-aastase mehe.

„Autot juhtides vastutab igaüks mitte ainult enda, vaid ka kaasreisijate ja teiste liiklejate ohutuse eest. Alkoholijoobes rooli istumine peab olema absoluutselt välistatud, sest purjuspeaga mootorsõiduki juhtimine on äärmiselt ohtlik. Pole vahet, kui palju inimene on joonud või kus ta plaanib sõitma minna, alkoholijoobes ei tohi sõidukit juhtida,“ ütles Ida prefektuuri operatiivjuht Aleksander Mark pressiteate vahendusel.

„Purjus inimest ei tohi mitte mingil juhul rooli lasta ning juhul, kui keegi märkab kahtlase sõidustiiliga sõidukijuhti, siis tuleb sellest viivitamatult politseile teada anda. Kahjuks jõudis seekord alkoholijoobes juht autorooli ning põhjustas traagilise õnnetuse, milles kaotas elu 12-aastane laps. Avaldan sügavat kaastunnet kõigile lähedastele,“ lisas Mark.

Juhtunu uurimiseks alustas politsei kriminaalmenetlust ja õnnetuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!