Peidetud varandusi on ikka taga aetud, kuid enamasti on jutt peidetud kullast jutuks vaid jäänudki. Üks taoline jutt liikus Rakveres 1929. aasta septembris.
Saksa sõdurid Eestis 1918. aastal. Sel pildil käibi vägede ülevaatus küll Kuressaares, mitte Rakveres.
Foto: Rahvusarhiiv
1929. aasta 5. septembril ilmus Pikk 43 asuvasse endisesse parun Wrangelli majja üks noormees, kes esitas kriminaalpolitsei tunnistuse ja teatas, et tal on vaja aed läbi otsida, kirjutas ajaleht Virulane 19. septembril.
90 aastat tagasi käisid Rakveres ehitustööd Näituse tänaval. Enne seda toda tänavat praegusel kujul tegelikult polnudki. Teetööde käigus tuleb ikka ette üllatusi, nagu selgus ka näiteks mõned aastad tagasi Pikal tänaval.
90 aastat tagasi käis Kadrina lähedal Ojaveski külas usin kaevetöö. Nimelt alustasid arheoloogid 17. augustil 1931 4. sajandist pärit matusepaiga väljakaevamist. Tulemused olid enam kui üllatavad.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.