Tapa vallavolikogu otsustas rahuldada aktsiaseltsi SMA Mineral taotluse Võhmuta lubjakivikarjääri maavara kaevandamise keskkonnaloa muutmiseks ehk loa pikendamiseks 30 aasta võrra.
Tapa vallavalitsuse keskkonnaspetsialist Mailis Sepp rääkis, et Võhmutal on kaevandatud umbes 30 aastat ja kaevandamine on olnud üpris passiivne, sest selle aja jooksul on maa seest välja võetud umbes 100 000 kuupmeetrit lubjakivi, varu on aga üle 600 000 kuupmeetri.
Osaühing Pamakar võttis 12. juulil tagasi Männikvälja II kruusakarjääri keskkonnakaitseloa esmataotluse, mis tähendab, et ettevõte loobus karjääri rajamise soovist.
Rakke lähedal asuvasse Kamariku karjääri viival teel on tõkkepuu, mis on viimastel aastatel püsivalt suletud olnud, kuid usinamad karjääri külastajad teadsid ka teist teed, mida mööda karjääri kaugematesse nurkadesse tiirutama pääseda.
Keskkonnaamet andis mullu 22. novembril 15 aastat kehtiva kaevandusloa osaühingule EMG Karjäärid liiva kaevandamiseks Soomukse III karjääris. 20. detsembril vaidlustas loa andmise MTÜ Eesti Metsa Abiks.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.