Luminori tellitud uuringust selgus kolm omadust, mida Eesti inimesed kodu valikul kõige olulisemaks peavad. Luminori kodulaenude valdkonnajuht Helina Kikas analüüsib, miks uued kodud on jäänud väiksemaks – ja mida see inimeste ootuste kohta räägib.
Esmapilgul võib tulemus tunduda ootuspärane, kuid nende eelistuste taga peituvad trendid, mis on märgatavalt muutnud uusarenduste planeeringuid ja korterite suurust.
Kodulaenulepingute arv ja rahaline kogumaht kasvasid märtsis eelmise kuuga võrreldes enam kui 30% võrra ning keskmine laenusumma oli 127 603 eurot, selgub Bigbanki laenuportfelli analüüsist.
Kinnisvarahinnad on täna sisuliselt kolme aasta tagusel tasemel, kuid kõigi teiste oluliste näitajate, nagu inflatsioon, palgakasv ja intressilangus, liikumine kinnitab, et nii soodne ei ole uue kodu ost olnud juba hea mitu aastat, kommenteeris 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter.
Eesti korteriturul käivad taas jutud kiirest kasvust väikelinnades, mida numbrid paraku veel ei peegelda, kirjutab Äripäeva ajakirjanik Kristjan Kurg kinnisvaraturu uudiskirjas “Ruutmeetri taga”.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.