Digiretseptiga saab ravimeid osta kõigis Baltimaades
Piiriülese digiretsepti teenusega on kaetud nii Eesti, Läti kui ka Leedu ja patsientidel on võimalik oma ravimid mugavalt kätte saada kõigist nende riikide apteekidest.
Piiriülese digiretsepti laienemine on oluline samm inimeste igapäevaelu lihtsustamisel.
Foto: Sotsiaalministeerium/AdobeStock
Piiriülese digiretsepti laienemine on oluline samm inimeste igapäevaelu lihtsustamisel. Näiteks kui inimene töötab või õpib ajutiselt teises Balti riigis või reisib tihti, siis ei pea ta enam muretsema, kui vajalikud ravimid on otsakorral. Kui Eesti perel tuleb ootamatult pikem viibimine Leedus, saavad nad oma retseptiravimid hõlpsasti välja osta sealsest apteegist, kasutades oma koduriigis välja kirjutatud digiretsepti.
Mind häirib Eesti ravimituru puhul kõige rohkem see, kuidas erinevad riigiametnikud ja poliitikud teavad toimuvast, kuid ei ole pingutanud selle nimel, et olukorda muuta, kirjutab Lääne-Virumaa Uudiste peatoimetaja Aivar Hundimägi.
Uuringu “Patients W.A.I.T. 2023” kohaselt registreeriti Euroopas aastail 2019–2022 167 uut ravimit, millest on Euroopas keskmiselt kättesaadavad 72 ja Eestis 31.
Politseil on info, et kurjategijad müüvad sotsiaalmeedias võltsitud oksükodooni tablette, mis sisaldavad surmavas koguses metonitaseeni. Ainuüksi ühe tableti manustamine tapab.
23. mail toimub Von Krahli teatrimajas Rakvere Elustiilipäev – avalik sündmus, mis tõstab esile puhkamise kui teadliku eluoskuse ja vaimse tasakaalu osa. Ürituse tänavuseks juhtmõtteks on „Puhkus on jõud!”.