Krimiasja kaela saanud Poolamets kaalub Jaadla pärast prokuratuuri pöördumist

Autorid: Anu Viita-Neuhaus, Aivar Hundimägi • 17. september 2021
Jaga lugu

Riigikogu EKRE fraktsiooni liikme Anti Poolametsa suhtes alustas prokuratuur kriminaalmenetlust, kuna viimane tõukas EKRE valimisüritusel Rakvere abilinnapead Andres Jaadlat. Poolamets kaalub vastusammuna prokuratuuri pöördumist.

Allan Jaakus (vasakult) ja Andres Jaadla soovisid liituda EKRE koosolekuga. Uksel võttis neid vastu EKRE-lane Anti Poolamets, kes kutsumata külalisi sisse ei lasknud. Nüüd uurib juhtunut porkuratuur.
Autor: EKRE

Prokuratuuri pressiesindaja Maria Gonjak ütles, et politsei alustas täna kriminaalmenetlust 3. septembril aset leidnud juhtumi osas, kus Rakveres Tallinna tänava hoones tõukas üks meest teist, millega põhjustas viimasele valu. Kriminaalmenetlus alustati kehalist väärkohtlemist käsitleva paragrahvi järgi.

Rakvere abilinnapea Andres Jaadla rääkis, et temal pole Anti Poolametsaga mingit kana kitkuda. "Anti Poolametsal on mingi ajend. Ta on mind viimastel aastatel süsteemselt ja pidevalt laimanud. See pole aktsepteeritav. Tema meetodid lähevad järjest hullemaks ja see pole õigusriigile kohane," lausus Jaadla. Ta lisas, et peab end kaitsma õiguslike vahenditega. Antud kriminaalasja ta ei kommenteeri.

Poolamets ütles, et kaalub nüüd ise prokuratuuri poole pöördumist, sest Jaadla on esitanud valekaebuse ja teda aitas volikogu liige Allan Jaakus valeütlusega. "Valekaebus ja valeütlus on tõsised kuriteod. Valimiste eel lisandub neile täiendav dimensioon - katse kõigutada valimistulemust. Jaadla suhtleb juba praegu ajakirjanikega advokaadi kaudu ning advokaadi abi võib tal varsti väga vaja minna," lausus Poolamets.

Rahvasaadiku sõnutsi läksid täna koosolekul olnud inimesed ütlusi andma.

"Tuletan meelde, et meil oli konverentsisaalis 30 inimese ümber, kes kuulsid ja osad nägid pealt, mis ukse peal toimus. Rakvere abilinnapea Andres Jaadla ja linnavolinik Allan Jaakus tulid uksele ja teatasid, et tulevad kõigile koosolekutele, mida korraldan ning mina olen igasse Lääne-Viru postkasti pannud teate, et ta on korruptsioonis süüdi mõistetud. Oli selge, et nad plaanivad koosolekut segada, mistõttu ma neid kohale ei lubanud. Tõukamine on täielik väljamõeldis," selgitas Poolamets.

Anti Poolamets, EKRE ligie
See on nagu püksi lasknud joodik käib ringi ja nutab sellepärast, et tema kunagisi korruptsioonikuritegusid meelde tuletatakse.

"Kui nad otsustasid lõpuks lahkuda, siis Jaadla püüdis küll pauguga minu nina all ust kinni lüüa, aga see oli ketiga seina küljes ja seda ust ta siis logistas. Vaatepilt oli tragikoomiline. Kui all on juba üks karistus, siis peaks tegelane väga ettevaatlik olema õigusemõistmise vastaste kuritegude sooritamisega," rääkis Poolamets.

Poolamets nentis, et loomulikult on tal Jaadla osas ajend. "Mina leian, et avalikus sektoris ei tohi endisi kriminaale upitada. Tegu on kõlbmatu inimesega linna juhtima. Eesti riik on korruptsioonist paistes,“ märkis Poolamets.

Seotud lood

Ta lisas, et Jaadla katse on hale. "See on nagu püksi lasknud joodik käib ringi ja nutab sellepärast, et tema kunagisi korruptsioonikuritegusid meelde tuletatakse. See on karikatuurne, et selliseid inimesi upitatakse ja hoitakse võimu juures. Selles ongi probleem," lausus Poolamets.

Rahvasaadik sõnas, et kehalist väärkohtlemist polnud. "Seal ei puudutud ühtegi inimest, hoopis esitati valekaebus. Pandi toime kaks kuritegu: valekaebus ja – ütlus, sellega kavatsen prokuratuuri pöörduda," lausus Poolamets.

Kriminaalmenetluseni viinud sündmustest saab lugeda siit.

Kaarel Kais, vandeadvokaat, Andres Jaadla esindaja
Politsei tegi õige otsuse Märgin esmalt, et kriminaalmenetluse seadustiku (KrMS) § 214 seab märkimisväärsed piirangud kriminaalmenetluses kohtueelsete andmete avaldamisele. Viidatud piirangud kohalduvad ka mulle kui kannatanu Andres Jaadla esindajale, seega ei ole mul seadust rikkumata võimalik kõiki mulle teadaolevaid andmeid teid huvitava võimaliku kuriteo asjaolude kohta avaldada. Kuivõrd kriminaalmenetluse alustamise fakt, võimaliku kuriteo kvalifikatsioon ning isegi kannatanu ja kahtlustatava isikud on teile teie küsimusest ja ka ajakirjanduses juba avaldatust nähtuvalt niikuinii teada, saan siiski kinnitada, et Anti Poolametsa suhtes on kriminaalmenetlust alustatud kehalise väärkohtlemise kuriteokoosseisu alusel. Kriminaalmenetluse alustamine ei ole samastatav süüdimõistva kohtuotsusega, küll saab sellest järeldada, et politseini jõudnud informatsiooni põhjal on politseil piisavalt alust Anti Poolametsa Andres Jaadla kehalises väärkohtlemises vähemalt kahtlustada. Minu hinnangul on politsei menetlust algatades teinud õige otsuse. Loodan, et menetluse käigus õnnestub kõik asja õigeks lahendamiseks olulised asjaolud välja selgitada ning jõutakse õiglase lahendini. Kaarel Kais, advokaadibüroo Premium partner, vandeadvokaat

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!