Lääne-Virumaale lisandus kaheksa uut pakipunkti

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 30. mai 2022
Jaga lugu

Lääne-Virumaa väikestesse asulatesse paigaldati kaheksa uut pakipunkti. Maainimese elu muutub mugavamaks.

Lääne-Virumaale lisandus kaheksa uut pakiautomaati.

Uued pakipunktid Lääne-Virumaal asuvad järgmistes kohtades: Laekvere Aldar Market, Muuga Aldar Market, Pajusti Aldar Market, Roela Aldar Market, Tudu Aldar Market, Viru-Jaagupi Aldar Market, Uhtna pood ja Haljala Sämmi Grill. Ühtekokku on avatud juba 32 pakipunkti eri asulates üle Eesti.

"Erinevate kaupade e-poest tellimine on muutunud Eesti tarbijatele tavapäraseks, mistõttu otsustasime rajada pakipunktid asukohtadesse, kus pakiautomaatide paigaldamise võimalus puudub. Nii saab iga tarbija tellitud kauba kätte võimalikult kodu või töökoha lähedalt, mis on e-kaubanduse ning pakkide saatmise hiilgeajal olulisem kui kunagi varem,“ lausus Smartpost Itella kliendikogemuse juht Triin Parmsoo.

Smartpost Itella pakipunktid on kohalikes ettevõtetes asuvad väljastuspunktid, kust väljastatakse nii kodumaiseid kui rahvusvahelisi pakke.

„Pakipunktid asuvad kaupluste ja kohvikute juures, mis on kohalike elanike igapäevasel liikumistrajektooril. Pakipunktide vahendusel saab toimetada pakid kiiresti kohale ka väiksematesse piirkondadesse ehk linnast eemal elavad inimesed ei pea tellitud asjade kättesaamiseks ette võtma pikemat sõitu lähima pakiautomaadi juurde või postkontorisse ega kulutama raha kullerveole," selgitas Parmsoo.

Samuti saab pakipunktides tagastada rahvusvahelisi pakke. Ta rõhutas, et tegeletakse ka pakkide saatmise võimalikuks tegemisega.

Kõige populaarsemaks on kujunenud eelmisel aastal esimestena avatud pakipunktid Lõuna-Eestis Savernas, Ahulas ja Kanepis, aga ka üsna värske pakipunkt Häädemeestel Pärnumaal millest on välja võetud juba ca 4000 pakki.

"Hoo sisse saanud pakipunktide näitel näeme, et see lahendus toimib ja inimesed kasutavad endale mugavast kohast paki kätte saamise võimalust hea meelega. Seetõttu soovimegi üle Eesti klientidele veelgi lähemale jõuda, luues asulatesse uusi pakipunkte," selgitas Parmsoo.

Kuidas pakipunkt töötab?

Pakipunktid töötavad väga sarnaselt pakiautomaatidele - lihtsalt kaup saadakse pakiautomaadi asemel kätte kaupluse teenindaja käest. Kui pakipunkti töötaja on paki kullerilt vastu võtnud, saabub paki tellija mobiiltelefonile Smartposti SMS-teavitus, milles sisaldub PIN-kood. Selle koodi esitamisel väljastab pakipunktis töötav teenindaja tellitud paki.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!