Lääne-Virumaa Uudised köögis: õuna-banaani moos

Autor: Rahel Lepp • 11. september 2022
Jaga lugu
Õuna-banaanimoos pakub vaheldust ja sobib ka niisama süüa.
Autor: Rahel Lepp

Sel loomingulisel moosil on palju häid omadusi. Kõige tähtsam – seda on lihtne valmistada.

Teiseks ei sõltu see hooajast, kuna õunad ja banaanid on poes alati olemas. Kolmandaks on tulemus iga kord erinev sõltuvalt õunasordist. Neljandaks saab igaüks selle maitset ja tekstuuri ise timmida vastavalt eelistusele. Eelkõige peaks see moos olema mokkamööda nendele emadele ja isadele, kes banaanimaitselisi beebitoitusid lapse kõrval ka ise mekutavad.

Retsepti tõtt-öelda polegi.

Tuleb võtta üks osa kooritud ja tükeldatud õunu ja teine osa banaane. Mulle endale meeldib, kui vahekord on 1:1, aga jällegi – maitse asi. Õunatükid tuleb vähese veega keema panna ja mõne aja pärast lisada tükeldatud banaanid.

Suhkru koguse üle otsustab fakt, kui magusad on õunad. Korjasin enda omad täna hommikul üsna suvalisest kohast, ja sordiks on ilmselt tüüpiline „Nõukogude hapu“. Sellele vaatamata suhkrut palju ei kulunud, nii et suhkru lisamisel ettevaatust!

Vaiksel tulel podisedes ja aegajalt segades kulub moosi valmimiseks umbes 45 minutit. Jahtudes peab moos olema rohkem või vähem kreemise kontsistentsiga ja pealt veidi läikiv.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!