Sel loomingulisel moosil on palju häid omadusi. Kõige tähtsam – seda on lihtne valmistada.

- Õuna-banaanimoos pakub vaheldust ja sobib ka niisama süüa. Foto: Rahel Lepp
Teiseks ei sõltu see hooajast, kuna õunad ja banaanid on poes alati olemas. Kolmandaks on tulemus iga kord erinev sõltuvalt õunasordist. Neljandaks saab igaüks selle maitset ja tekstuuri ise timmida vastavalt eelistusele. Eelkõige peaks see moos olema mokkamööda nendele emadele ja isadele, kes banaanimaitselisi beebitoitusid lapse kõrval ka ise mekutavad.
Retsepti tõtt-öelda polegi.
Tuleb võtta üks osa kooritud ja tükeldatud õunu ja teine osa banaane. Mulle endale meeldib, kui vahekord on 1:1, aga jällegi – maitse asi. Õunatükid tuleb vähese veega keema panna ja mõne aja pärast lisada tükeldatud banaanid.
Suhkru koguse üle otsustab fakt, kui magusad on õunad. Korjasin enda omad täna hommikul üsna suvalisest kohast, ja sordiks on ilmselt tüüpiline „Nõukogude hapu“. Sellele vaatamata suhkrut palju ei kulunud, nii et suhkru lisamisel ettevaatust!
Vaiksel tulel podisedes ja aegajalt segades kulub moosi valmimiseks umbes 45 minutit. Jahtudes peab moos olema rohkem või vähem kreemise kontsistentsiga ja pealt veidi läikiv.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Suvisel ajal, kui pole viitsimist kaua köögis passida, kuid hing ihkab miskit head, tasub meelde tuletada vana head rullbiskviiti, mille tegemine on lihtsamast lihtsam.
Rõõmusta oma perekonda maitsva küpsetisega, millega saavad hakkama ka kõige saamatumad kokkajad.
Tänane keedame tomati-sibulasupi ingveriga, millega saab laisavõitu sööja lüüa mitu kärbest korraga – supp valmib kiiresti, odavalt ja tänu ingverile soojendab talvisel ajal külmunud keret. Arvatavasti pole seal ka kaloreid ülemäära.
Kui ma laps olin, siis meie peres väga sageli pannkooke ei tehtud. Küll aga pakuti aeg-ajalt pühapäeviti natuke salapärase nimega Birminghami munasid.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.