Igor Arefjevile ja tema lähikondsetele kuuluv ettevõte omab üle 130 kinnistu ja korteri, millest paljud asuvad Lääne-Virumaal.
Foto: Dmitri Kotjuh
„Ärge kirjutage sellest,“ ütles nii maatehingu müügi- kui ka ostupoolel olev Igor Arefjev. See on ärisaladus. Ma ei ole nõus sellest rääkima. Ma ei soovi, et sellest kirjutatakse. Kirjutage elektri hinnast, ütles Igor Arefjev ja katkestas kõne.
Mai lõpus uuenenud ehitisregistriga on asjaosaliste sõnul jätkuvalt probleeme. Ministeerium lubab menetluskeskkonna suuremate kitsaskohtadega ühele poole saada lähema kuu jooksul.
Riigikohus muutis hiljutise lahendiga juurdepääsutee talumistasu arvutamise põhimõtteid. Senisest kolmest komponendist koosneva tasu asemel andis Riigikohus juhise, et maaomanikule tuleb hüvitada tema kinnisasja väärtuse vähenemine ja kehtestas selleks ka matemaatilise valemi.
Eesti suurima kinnisvarabüroo Uus Maa juhi Jaanus Lauguse sõnul on riik üritanud aastakümneid elanikke ääremaastumise ärahoidmiseks suurtest linnadest väiksematesse asulatesse meelitada, aga nüüd kui inimesed seda reaalselt teevad, siis tõmbab hoopis riik ise pidurit.
Kinnisvara ostjal tuleb järgmisel aastal olla ettevaatlik – kui tehtud müügiprognoosid enam paika ei pea, võib see nii mõnelegi projektile saatuslikuks saada, kirjutab Metro Capitali tegevjuht Ain Kivisaar.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.