Rakveres mälestatakse Vabadussõjas võidelnuid

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 2. jaanuar 2023
Jaga lugu
Autor: Kristel Mänd

Teisipäeval, 3. jaanuaril tähistatakse kõikjal Eestis Vabadussõjas võidelnute mälestuspäeva, et avaldada austust Eesti iseseisvuse eest võidelnutele.

Rakvere linnas mälestatakse Vabadussõjas võidelnuid teisipäeval mälestushetke ning pärgade ja küünalde asetamisega Vabadussõja ausamba juures algusega kell 10.30.

Vabadussõda algas 28. novembril 1918, mil Nõukogude Vene väed tungisid üle Narva jõe ning hõivasid 1919. aasta alguseks märkimisväärse osa Eestist. Loomisel olev Eesti armee, mida toetasid Soome ja mitme teise maa vabatahtlikud, suutis vastase rünnakud peatada ja tagasi tõrjuda.

Alates 1919. aasta märtsist oli peaaegu kogu eestlaste asuala taas Eesti Vabariigi kontrolli all. Ka edasistes ägedates lahingutes ei suutnud Punaarmee Eesti sõjaväe ja rahva vastupanu murda.

Relvad vaikisid 3. jaanuaril 1920 kell 10.30, mil jõustus Eesti ja Nõukogude Venemaa vahel 31. detsembril 1919 sõlmitud vaherahu. Eesti kaotas sõjas 6275 inimese, neist 3588 otseses lahingutegevuses.

3. jaanuar on Eestis ka lipupäev.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!