Peaasi.ee vaimse tervise eksperdid analüüsisid valimisprogrammide sisu vaimse tervise osas ning leidsid, et tugevaks osaks programmides oli ennetus, nõrgaks kohaks jäi aga arstiabi kättesaadavus.
- Kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa hinnangul on erakondade valimisprogrammides mitmekesiseid tegevusi vaimse tervise raskuste ennetamiseks. Foto: Erakogu
"Tugevaks küljeks programmides võib lugeda mitmekesiseid tegevusi, mida plaanitakse ette võtta vaimse tervise raskuste ennetuseks," rääkis Peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa. Ta lisas, et ennetus on valdkond, millesse investeerimine lähiaastatel ka majanduslikus mõttes mõju hakkab avaldama. "Kulub ju vaimsele tervisele pea sama palju kui riigikaitsele, iga aasta ligikaudu miljard eurot ning ennetusse panustamine võib tuua mitmekordset kokkuhoidu,“ tõdes Oidermaa.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui valimistest osavõtt jääb Lääne-Virumaal enam-vähem samale tasemele kui neli aastat tagasi, peab erakonna nimekiri maakonnast mandaadi saamiseks koguma umbkaudu 4000 häält.
Rakvere haigla igapäevaseks väljakutseks on vabadele ametikohtadele töötajate leidmine ning toimetulek kiirelt kerkivate tööjõukuludega. Nüüd on meil kõigil jälle võimalus tarku poliitikuid välja sõeluda ja rahva head elu kindlustama saata. Meditsiin on üks kulukamaid valdkondi riigieelarves ja siin on, mille kaudu poliitikat teha, kirjutab Rakvere haigla juhatuse esimees Ain Suurkaev.
Miks on nii, et mõnikord suudame end kokku võtta alles tähtaja kukkudes, kuigi teame, et kiirustamisega kaasnev stress sööb hinge seest? Tuleneb see isikuomadustest või on seda halba harjumust võimalik välja juurida? Teadlane Olivia Remes selgitab nähtuse psühholoogilist tausta ning annab nippe, kuidas sellest võitu saada.
Lääne-Virumaa Uudised ei kehtesta valimiskampaania perioodiks poliitikutele ja erakondadele erireegleid, kirjutab Lääne-Virumaa Uudiste peatoimetaja Aivar Hundimägi.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.