Eelmisel nädalal oma 64. sünnipäeva tähistanud Aivar Niinemägi on rahutu hingega mees, kes tahab kogu aeg katsetada ja midagi uut proovida. Aastaid on ta töötanud omavalitsustes arendusnõunikuna, juhtinud MTÜ-d PAIK ja esindanud Eesti põllumehi ka Brüsselis, nüüd peab aga põllumajandusülikooli lõpetanud mees oma talu Rakvere vallas.
- Märtsi esimesel nädalal, mil Aivar Niinemäega sai juttu aetud, oli lund veel nii palju, et keldrisse pääsemiseks oli vaja lumelabidas appi võtta. Foto: Andres Pulver
Palgatöö lõppes Aivar Niinemäe jaoks otsa neli aastat tagasi. "Minu jaoks sai natuke saatuslikuks see, et ma rõhutasin kõikide piirkondade arengu olulisust," meenutas ta.
Tööta jäänud mees läks turismikursustele ning läbis need nii inglise kui ka vene keeles. Kui eksamite aeg kätte jõudis, oli paraku ka koroona kohale jõudnud ning eksameid enam ei tehtudki.
Et turismivallas polnud koroona ajal midagi peale hakata, tuli mehel välja mõelda, kuidas leib lauale saada. Esmalt proovis ta vutikasvatusega. Töötukassa leidis aga, et tegemist pole piisavalt atraktiivse valdkonnaga, mida toetada.
"Mul ei olnud ette näidata lepinguid suurte kaubanduskettidega," rääkis Niinemägi. Töötukassalt jäi laienemistoetus saamata.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tsentrumis avas täna ukse Rakvere Talupood, kus müüakse Eesti talude ja väikeettevõtjate poolt valmistatud toitu. Üle 80 protsendi toodetest on mahedad.
Väike-Maarja taluturul, õigemini selle ümbruses bussijaama esisel platsil peeti Põhja-Eesti kohaliku toidu päeva, kus ümbruskonna tootjad pakkusid võimalust osa saada Pandivere kandi maitseelamustest.
Ärina küla talunik Mati Mere juhib juba firmat Pandivere Kartulikasvatus OÜ ja kasvatab seitset põhisorti kartulit 40 hektaril. Ta on kartulit kasvatanud 30 aastat. Kartuli kasvatamine oli ka tema isa Jaani suur hobi.
Aasta põllumees 2022 Veiko Pak on seda meelt, et köögiviljakasvatuses sõltub see, kui palju ja mida kasvatada, suuresti ainult sellest, kellele ja kuhu saab saaki müüa.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.