Rakveres vaetakse punamonumentide saatust

Autor: Andres Pulver • 16. juuni 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Rakveres on tänase seisuga kaks punasümboolikaga monumenti, millest üks vajaks teisaldamist, ütles Rakvere linnapea Triin Varek, vastates EKRE esindajate Aarne Mäe, Eino Vaheri ja Anti Poolametsa arupärimisele Rakvere linnavolikogus.

Üks hädavariant on ka esialgu monumendilt punasümboolika eemaldamine.
Autor: Anu Viita-Neuhaus

Üks monument asub hukkunud pioneeride ühishaual nn vaestekalmistul, teine aga on teada-tuntud Alar Kotli kavandi järgi loodud obelisk Kastani puiestee ääres.

Tegelikult on Rakveres veel kolmaski punamonument, mis pühandatud fašismiohvritele, kuid sellel puudub igasugune sümboolika ning see asub linnakalmistul punasõdurite matmispaigas.

Triin Varek ütles, et linnavalitsus on ühishaudadega seonduvalt teinud mitu järelepärimist. „Aga me ei ole hakanud iga infovahetuse tulemusi jagama enne, kui on midagi kindlat öelda,“ sõnas linnapea.

Ümbermatmise otsustamiseks vajalike asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud konsultatsioone kaitseministeeriumiga, muinsukaitseametiga ning sõjamuuseumi sõjahaudade ja sihttoetuste nõuniku Peep Reisseriga.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!